PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Mercredi 21.02.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Informační centra doporučují turistům Kudy z nudy

Asociace turistických informačních center České republiky, jež je profesním sdružením turistických informačních kanceláří, se účastní projektu České centrály cestovního ruchu - CzechTourism na oživení domácího cestovního ruchu v České republice.
Pro internetovou verzi katalogu Kudy z nudy si vládní agentura CzechTourism vybrala informační, prezentační a rezervační systém Doménová koule®, který provozuje firma KAM NA PARDUBICKU s.r.o. a jehož účastníkem je již pět let (od roku 1999) i Asociace turistických informačních center České republiky.
Cílem projektu je zvýšit návštěvnost v regionech České republiky. Tuzemští turisté dostávají tímto katalogem jednoduchý nástroj k seznámení s nabídkami k prožití volného času. Informace v katalog otevírají přímou možnost k navázání vztahu mezi turistou, který si chce užít svůj víkend či dovolenou a podnikatelem provozujícím služby.
Aktivity "Kudy z nudy" jsou z datového jádra systému Doménová koule® načítány na tisíce logických internetových adres a serverů mnoha majitelů včetně internetové prezentace Asociace turistických informačních center ČR, přičemž jsou strukturovány a filtrovány podle jejich regionálního umístění i podle cílových skupin, pro které jsou určeny.
Na základě výzvy České centrály cestovního ruchu - CzechTourism se do realizace projektu zapojila celá řada turistických informačních center, jejichž přirozeným úkolem je propagovat turistické možnosti a posilovat rozvoj cestovního ruchu v oblasti jejich působení. Výchozí definice projektu je velmi jednoduchá:

1) Aktivity popisované v katalogu "Kudy z nudy" jsou činnosti, které bývají obvykle spojovány s dovolenou nebo cestováním.

2) Popis aktivit má především přilákat nové turisty a zpříjemňovat jim dobu pobytu v daném místě. Popis aktivit by měl představovat alternativu pro případ, že nepříznivé počasí nedovoluje hostům podniknout program, za kterým původně přijeli.

3) Aktivity jsou určeny pro individuální tuzemské turisty. Aktivity jsou rozděleny ve svém popisu podle zaměření (zájmů) zákazníků (turistů).
Dosavadní výsledky projektu jsou potěšitelné - v katalogu "Kudy z nudy" se denně (také díky aktivním turistickým informačním centrům) rozšiřuje nabídka nových námětů pro využití volného času turistů všech věkových skupin (zveřejnění je zcela zdarma) a tyto informace nalézají využití na straně poptávky. Za první tři měsíce realizace projektu bylo zobrazeno již více než 600 tisíc stran s podrobnými informacemi o jednotlivých aktivitách (nyní jich je 689). Je příznačné, že většina návštěvníků k informacím o aktivitách "Kudy z nudy" nepřišla přes centrální doménu projektu www.kudyznudy.cz, ale seznámila se s ní na stránkách ostatních účastníků systému (viz}, kterým společně budovaný katalog České centrály cestovního ruchu - CzechTourism obohatil jejich informační nabídku. V tom je princip Doménové koule® a partnerského sdílení dat velkým množstvím účastníků jedinečný.
Sekretariát Asociace turistických informačních center ČR nabízí všem zájemcům o spolupráci možnost zveřejnění jejich nabídky turistických příležitostí a případně i zapojení do systému, který ve své činnosti používáme.

Luděk Šorm,
Ředitel sekretariátu A.T.I.C. ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 19.04.2005 v 15:41 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA