PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Thursday 18.04.2024
Search
  Search centre
Czech Republic Index
BASIC INFORMATION
  Basic facts about Czech Republic
The best of Czech
Regions in Czech Republic
Tourist regions
Turistické oblasti
Towns and municipalities
Euroregions
Microregions and associations
Picturesque regions
ACTUALITIES AND EVENTS
  Actualities
Action databank
Folk activities and festivals
Tourist activities
PRAGUE - HEART OF EUROPE
  City of PRAGUE
Prague information centres
Calendar of activities in Prague
Balneology
  Spas
Health insurance
Congress Tourism
  Exhibitions and exhibition grounds
Congress centres
Exhibitions and promotion
Congresses and conferences
Fairs and exhibitions
Tourism and leisure time
  Information centres
Culture and entertainment
UNESCO sights
Sights and architecture
Ecclesiastical monuments
Castles and chateaux
Active holiday
Hiking
Rural tourism
Cycling tourism
Water tourism and sports
Wine tourism
Sport and relaxation
Czech Tourists Club
Travel offices
Folklore and Traditions
  Folklorní sdružení
Folk ensembles
Folk festivals
Folk traditions and customs
Folk craft and products
Nature and its protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Protected landscape areas
Natural points of interest
Caves and abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Nature trails
Accommodation & dining
  Car-camping, camping site
Hotels, Boarding houses
Chaty a chalupy
Recreation areas
Further accommodation
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomic specialities
Commerce and services
  Services for motorists
Shopping centres
BUSINESS PROMOTION
  Investment opportunities
Financial sector and insurance
Properties for sale
Industrial production
Food production
Království perníku

Začala nová etapa

KROMĚŘÍŽ (nj). V pořadí již desáté členské fórum od vzniku Asociace turistických informačních center se tentokrát uskutečnilo v Kroměříži. Oproti předcházejícím setkání bylo dvoudenní.

Platnost obrázku vypršela.

Při prohlídce Arcibiskupských sklepů v Kromeříži
Přišel nápad, že by takovéto setkání mohl uspořádat některý ze členů asociace ze vzdálenějšího místa. Návrh padl na Kroměříž. Ve městě pracuje Informační kancelář města Kroměříže, kde šéfuje Oldřich Kuchař, člen rady. Návrh padl a ani jsme netušili, jak byl dobrý.
První den
Rada asociace měla zahájit své jednání vdeset hodin dopoledne. Měla. Všichni její členové byli na svém místě až na našeho viceprezidenta Miroslava Foltýna. Co s načatým časem? Přišel nápad podívat se do informačního střediska. Kdyby nešlo o momentální nápad, tak jsme Oldřicha Kuchaře podezírali, že si do svého střediska objednal turisty, aby nás přesvědčil, že má vždy plno. Když jsme zjistili, že nám nezbývá nic jiného než se jen dívat zvenčí, tak jsme se alespoň vyfotografovali. Mezitím Miroslav Foltýn přijel, takže jsme po našem návratu mohli začít vradě jednat. Pak jsme se přesunuli do Muzea Kroměřížska, kde se konalo členské fórum. Po jeho skončení nás čekala návštěva Arcibiskupských vinných sklepů. Po prohlídce sklepů byla připravena ochutnávka vín a - pozor - doplněná cimbálovkou. Naše pěvecké výkony sice občas pokulhávaly, ale i tak to stálo za to. Po večeři vhotelu Hvězda, ve kterém jsme byli ubytováni, jsme se přesunuli do diskotékových prostor. Tady nás uvítal diskdžokej shudbou opravdu vrytmu disko. Ale brzy pochopil, že ne všichni jsme zcela mladí, takže nám tam vkládal poctivě i dechovku. Vystoupení tanečního páru sukázkami latinskoamerických tanců nás mělo naladit a zároveň vyzvat ktanci. Vtento moment jsme netušili, co vOldovi dřímá. Jaképak jenom tancování, koukejte také soutěžit. A tak někteří znás se stali soutěžícími. Ti, kteří nesoutěžili, alespoň halasně povzbuzovali. Pak následoval dlouhý hudební a taneční maraton. Zpracovních setkání se všichni známe jako lidé, kteří jsou pracovně velmi vytíženi a neustále působíme dojmem, že ač hodně pracujeme, stejně všechno nestíháme. Tady bylo všechno jinak. Práce šla stranou, zábava dostala zelenou. Ze začátku se účastníkům večera na parket moc nechtělo. Zahajoval Olda Kuchař. Ten nám ostatně ukázal, jak se tancuje, i varcibiskupských vinných sklepích. Pak už nemusel nikoho pobízet. Bylo veselo. Na parketu i mimo. Večer se vydařil. Našli se i tací, kteří prohlásili, že již dva roky netancovali. Tady se nezastavili. Po třiadvacáté hodině večerní se začala prodávat tombola, spíše symbolická, ale zábavná. Určitě se na jiných akcích, kde je tombola tak nebavili, jako my tady. Tombolu tvořily propagační materiály, které jsou kdispozici vinformačních centrech. Cena byla symbolická. Dvě koruny za kus. Paradoxem bylo, že Turistické informační centrum ve Špindlerově Mlýně vyhrálo zpět své tři ceny ze čtyř. Vrcholem byla poslední výhra, kterou byl pěkný kalendář zPardubic. Cenu vložil a také vyhrál zpět jako svou jedinou výhru revizor asociace Luděk Šorm. Nechtěl tomu věřit. Po tombole následovala opět taneční zábava až do pozdních nočních hodin.
Druhý den

Platnost obrázku vypršela.

To však nebránilo tomu, abychom ráno byli všichni vosm hodin na snídani. V devět byl sraz ve městě na prohlídku jeho pamětihodností. V průběhu dvoudenního setkání účastníci ocenili akci se slovy, že to bylo moc pěkné a dokonce je to všechny příjemně překvapilo. Za to patří dík Oldřichu Kuchařovi, který kulturní akci zorganizoval a úspěšně provázel. Setkání se stalo pobídkou pro ostatní členy. Někteří prohlásili, že by něco podobného chtěli uskutečnit pro členy asociace u nich, ale mají prý obavy, aby nasazené vysoké laťce stačili. Pro ně říkám - neváhejte a skočte.

Naděžda Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.05.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA