PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Mercredi 17.04.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Aktivní pardubické infocentrum

Internet - Informační centrum Pardubic je členem naší asociace. Jeho majitel Luděk Šorm zajišťuje pro asociaci naše webové stránky na Internetu. Pokud mu to čas dovolí, velmi aktivně spolupracuje s turistickými informačními centry, která nejsou členy asociace, ale velmi rádi uvítají různé informace z naší činnosti.
Před nedávnem se v pardubickém infocentru uskutečnil za účasti představitelů města, zástupců pozvaných infocenter, se kterými Pardubice spolupracují, slavnostní křest nového prodejního a rezervačního systému vstupenek do pardubického divadla. Tato akce se uskutečnila v rámci dnů Internetu v Pardubicích a celostátní akce Březen - měsíc Internetu.
Na otázku, co ho vlastně nutí k tomu, aby neustále vymýšlel nové a nové akce s využitím Internetu, Luděk Šorm odpověděl:

Platnost obrázku vypršela.

Vždycky jsem věřil, že Internet má budoucnost a že je to jen otázkou času, kdy si to lidé uvědomí. Tato informační technologie mě zaujala natolik, že jsem se jí začal věnovat. Dneska už vím, že se mi to vyplatilo. Nemyslím teď z hlediska finančního, ale z hlediska nových možností rychlého získání potřebných informací a na druhé straně rychlého předání informací o mé firmě. Výsledkem je vlastně založení Internetu - informačního centra Pardubic.
Co tě vedlo k tomu, že jsi se zaměřil na vytvoření nového systému prodeje a rezervace vstupenek ve spolupráci s Východočeským divadlem v Pardubicích?
Vlastně to byla myšlenka, že i zde se dá využít velkých možností celosvětové sítě Internetu. Jedná se o univerzální systém TICKETS.CZ s různě definovatelnou grafickou, obsahovou i funkční identitou. To znamená, že systém prodeje a rezervace vstupenek se na mnoha různých internetových adresách objevuje s odlišnými možnostmi grafického zobrazení a nabízených funkcí. Například na internetovské adrese http://www.predstaveni.cz je organickou součástí nové webovské prezentace Východočeského divadla v Pardubicích. V jiné grafické podobě a v obsahovém kontextu včetně dalších kulturních akcí se nabídka objevuje i jinde.
Jak systém funguje z pohledu zákazníka?
Zájemce o vstupenky může využít tří možností. Za prvé si anonymně, prostřednictvím Internetu, označí konkrétní místo v sálu, provede rezervaci omezeného počtu (zatím 4 ks) vstupenek na dobu několika hodin (např. 24 hod.) a vytiskne potvrzení o provedené rezervaci. S tímto potvrzením se dostaví na nejbližší prodejní místo, kde mu budou po zaplacení vydány řádné vstupenky. Nevyzvednuté rezervace jsou automaticky systémem uvolněny k dalšímu prodeji. Tento způsob ovšem nelze uplatnit, pokud je představení v tzv. ochranné lhůtě několik dnů před dnem konání.
Druhá možnost je ta, že si vytvoří svůj zákaznický účet v systému a zašle na něj bezhotovostním platebním stykem finanční zálohu. Pak si na zvolená místa v sálu bez časového omezení může sám zakoupit poukázku na vstupenky, které jsou chráněny číselným kódem. Třetí možností je, že využije služeb profesionálních prodejců, kteří mají v systému mnoho možností prodeje za hotové i na fakturu včetně rezervace i prodeje abonentních vstupenek.

Naďa Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA