PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Vendredi 23.02.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Internet Informační centrum Pardubic

Pamatuji se na náhodně zahlédnutý televizní šot z otevírání turistického informační centra v Pardubicích (1.dubna 1996). Bylo to v době, kdy Asociace turistických informačních středisek existovala necelé dva roky a její členové zápasili s mnoha problémy - od nevyhovujících prostor až po stále chybějící a odpovídající technické zázemí. Turistické informační centrum v Pardubicích bylo tehdy prostřednictvím televizní obrazovky prezentováno jako velkolepě pojaté zařízení, které mohou další střediska jen závidět.
Od rána do večera
Od té doby uplynuly více než tři roky. Čas ukázal, jak je činnost informačního centra i v takovém městě jako jsou Pardubice potřebná. V centru mají naprosto ojedinělou pracovní dobu. Každý den od sedmi ráno do sedmi večer, a to bez ohledu na soboty, neděle, svátky, dokonce i bez ohledu na Štědrý večer, Silvestra a Nový rok.
Technologie budoucnosti
Také jeho technické zázemí je naprosto výjimečné. Tomu odpovídá i název - Internet - Informační centrum Pardubic. Bez přehánění, můžeme závidět vybavení, ale ne předcházející starosti. "Před třemi lety jsem měl možnost poznat, co dokáže technologie Internetu," říká Luděk Šorm, majitel a provozovatel střediska. "Tehdy to byla v České republice záležitost, o které se více mluvilo než dělalo. Zaujalo mě to. Uvědomil jsem si, že to je technologie budoucnosti. Půjčil jsem si na směnku peníze a nakoupil vše potřebné ke zveřejňování informací na Internetu, a výsledek je vidět. Nelituji toho. Otevřela se nám cesta k mnoha dalším možnostech, které Internet dává."
Právě toto technické zázemí umožňuje návštěvníkům poskytnout co nejširší servis v informační oblasti. Podstatné je, že se dá pracovat výhledově velmi daleko dopředu.
Sběr informací
Luděk Šorm říká: "Snad největším problémem každého střediska je sběr informací. Aby informační centrum uspokojilo zájemce o informace, mnohdy se chová jako detektivní kancelář. Telefonuje, koresponduje, pátrá a mapuje aktivity ostatních subjektů v regionu. Takovou roli ovšem nemůže plnit dobře. Jednak je to velmi nákladné a navíc informace velmi rychle zastarávají. Jsem přesvědčen, že informační centrum může zdarma a s garancí pravdivosti poskytovat pouze takové informace, které mu ostatní partneři v regionu či republice o sobě poskytnou prostřednictvím nějakého informačního systému.
Databanka akcí
Proto jsme vyvinuli a začali používat tzv. Databanku akcí na http://www.databanka.akci.cz, která se v České republice stává určitým standardem. Je propojena s internetovou prezentací řady významných institucí (např. České centrály cestovního ruchu), dnes má již více než 170 grafických a jazykových mutací (např. http://www.kalendar.cz), členění teritoriální (např. http://www.okresy.cz, http://www.orlicke.hory.cz, http://vychodni.cechy.cz) i druhové (např. http://www.koncerty.cz, http://www.vylet.cz). Velmi jednoduše řečeno - jeden údaj se zařazením do databanky "ocitne" na mnoha dalších informačních serverech (informačního centra, města, okresu, kraje, oblasti, regionu, republiky, A.T.I.C.ČR, ČCCR,...). Databanka je založena na myšlence, že každý, kdo pořádá jakoukoliv kulturní, sportovní, společenskou či turistickou akci, má možnost vložit o ní informace do systému zcela zdarma. Naší snahou je k této databázi otevřít co nejvíce "dveří" (tj. zmíněných mutací), aby se zvyšovala šance, že informace o akci se dostanou k co největšímu množství zájemců. Pak je spokojen nejenom pořadatel a návštěvník, ale také informační středisko může dobře a efektivně plnit svoji koordinační roli."
Stále plno
Informační centrum v Pardubicích navštěvuje ve všední dny více než šest set lidí denně, o sobotách kolem tří set, v neděli jejich počet překračuje stovku.

Naďa Jahodová,
sekretariát A.T.I.C. ČR

Kontakt

Luděk Šorm, ředitel
V Perníkové chaloupce 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czechia (CZ)
tel: (+420) 466 612 474
(+420) 602 413 134 - ředitel
fax: (+420) 466 612 474

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA